Muž pašoval ve svém těle kilo kokainu ve 112 kapslích. Na pražském letišti ho zadrželi celníci

ČTK ČTK
4. 10. 2017 10:59
Cizinec ve svém těle pašoval více než kilogram kokainu, rozděleného do více než stovky kapslí. Muže zadrželi celníci minulý týden při příletu na pražské letiště. Pro jaký trh byla droga určena, zatím není jasné.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Celní správa České republiky

Praha - Celníci na pražském letišti zadrželi minulý týden osmačtyřicetiletého cizince, který měl v sobě 112 kapslí s kokainem. Muž přicestoval do Česka z Madridu a váha všech kapslí činila přes 1,2 kilogramu. Celníci muže podezřelého z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předali policistům.

Podle mluvčí celníků Šárky Miškovské si celníci vybrali muže ke kontrole na základě rizikové analýzy daného letu a podezření na pašování drog jim potvrdily kontrolní stěry z jeho rukou. Při osobní prohlídce a prohlídce jeho zavazadel sice drogy nenašli, ale následné CT vyšetření je potvrdilo.

"Postupně z těla pašeráka vyšlo 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain," uvedla mluvčí. Kolik vážil samotný kokain v kapslích a jestli byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, se zatím neví.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy