Muž pašoval ve svém těle kilo kokainu ve 112 kapslích. Na pražském letišti ho zadrželi celníci

ČTK ČTK
4. 10. 2017 10:59
Cizinec ve svém těle pašoval více než kilogram kokainu, rozděleného do více než stovky kapslí. Muže zadrželi celníci minulý týden při příletu na pražské letiště. Pro jaký trh byla droga určena, zatím není jasné.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Celní správa České republiky

Praha - Celníci na pražském letišti zadrželi minulý týden osmačtyřicetiletého cizince, který měl v sobě 112 kapslí s kokainem. Muž přicestoval do Česka z Madridu a váha všech kapslí činila přes 1,2 kilogramu. Celníci muže podezřelého z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předali policistům.

Podle mluvčí celníků Šárky Miškovské si celníci vybrali muže ke kontrole na základě rizikové analýzy daného letu a podezření na pašování drog jim potvrdily kontrolní stěry z jeho rukou. Při osobní prohlídce a prohlídce jeho zavazadel sice drogy nenašli, ale následné CT vyšetření je potvrdilo.

"Postupně z těla pašeráka vyšlo 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain," uvedla mluvčí. Kolik vážil samotný kokain v kapslích a jestli byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, se zatím neví.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy