reklama
 
 

Muž pašoval ve svém těle kilo kokainu ve 112 kapslích. Na pražském letišti ho zadrželi celníci

4. 10. 2017 10:59
Cizinec ve svém těle pašoval více než kilogram kokainu, rozděleného do více než stovky kapslí. Muže zadrželi celníci minulý týden při příletu na pražské letiště. Pro jaký trh byla droga určena, zatím není jasné.

Praha - Celníci na pražském letišti zadrželi minulý týden osmačtyřicetiletého cizince, který měl v sobě 112 kapslí s kokainem. Muž přicestoval do Česka z Madridu a váha všech kapslí činila přes 1,2 kilogramu. Celníci muže podezřelého z nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy předali policistům.

Podle mluvčí celníků Šárky Miškovské si celníci vybrali muže ke kontrole na základě rizikové analýzy daného letu a podezření na pašování drog jim potvrdily kontrolní stěry z jeho rukou. Při osobní prohlídce a prohlídce jeho zavazadel sice drogy nenašli, ale následné CT vyšetření je potvrdilo.

"Postupně z těla pašeráka vyšlo 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain," uvedla mluvčí. Kolik vážil samotný kokain v kapslích a jestli byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, se zatím neví.

autor: ČTK | 4. 10. 2017 10:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama