Čech napadl a zneužil expřítelkyni. V australském vězení stráví bezmála devět roků

ČTK ČTK
18. 9. 2015 13:03
Osm roků a deset měsíců vyměřil soud v Austrálii 38letému Čechovi, který napadl a sexuálně zneužil svoji expřítelkyni. Bývalý policista ji vystopoval v jejím novém domově v Sydney počátkem loňského června s nadějí, že oživí dřívější vztah a "společně stráví zbytek života". Pohádali se ale, načež ji ochromil paralyzérem, spoutal, ostříhal část vlasů a několikrát sexuálně zneužil. Než odešel, varoval ji, aby nechodila na policii. Ženu osvobodila spolubydlící a Čech byl následující den zatčen. Na svobodu se může podmínečně dostat v prosinci 2019. Pobyt v australském vězení pro něj bude tvrdší než pro jiné zločince, protože neumí anglicky a v Austrálii nemá přátele ani příbuzné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy