V Anglii našli u obchodníků s lidmi zotročené Slováky

ČTK ČTK
29. 11. 2013 20:10
V zachráněné skupině Slováků jsou i nezletilí. Žili v ubohých podmínkách.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britská policie při vyšetřování obchodu s lidmi našla 17 osob, včetně několika nezletilých, které podle ní pocházející převážně ze Slovenska a jsou zachráněnými oběťmi této zločinnosti. Uvedl to web britské zpravodajské stanice BBC.

Těmto lidem se nyní charita snaží pomoci, naopak osm jiných lidí skončilo ve vězení.

Operace se uskutečnila na různých místech anglického hrabství West Yorkshire v rámci vyšetřování organizovaného zločineckého gangu, který je podezřelý z pašování lidí, daňových úniků a pracovního vykořisťování. Policie s vyšetřováním případu neskončila a očekává zatčení dalších lidí.

"Mnozí žili ve velmi ubohých ubytovacích podmínkách bez přístupu k místním sociálním službám a měli žádný či malý příjem k přežití. Jiným se braly dávky a lidé pak byli nuceni dlouhé hodiny pracovat za málo či žádné peníze," řekl podle BBC představitel policie Andy Williams k životním podmínkám nalezených Slováků.

K třídenní operaci v severní Anglii úřady přizvaly Armádu spásy, která nyní nalezeným obětem lidského obchodu pomáhá. Humanitární organizace pracuje na tom, aby oběti měly vhodné ubytování a veškeré další základní potřeby, dodala BBC s odvoláním na představitelku Armády spásy Annu Readovou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy