reklama
 
 

Brexit má už svůj den D. Britská vláda ho oficiálně zahájí 29. března

AKTUALIZOVÁNO 20. 3. 2017
Britská premiérka Theresa Mayová zahájí oficiálně brexit neboli odchod Spojeného království z Evropské unie 29. března. Tento den aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy o EU, který umožňuje vystoupení členské země. Londýn o tom oficiálně informoval předsedu Evropské rady Donalda Tuska.

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová 29. března oficiálně oznámí Bruselu úmysl své země odejít z Evropské unie.

Britské zastoupení při EU již o chystaném kroku informovalo předsedu Evropské rady Donalda Tuska, uvedla mluvčí premiérky.

O odchodu Spojeného království z unie rozhodlo loni v červnu britské referendum. Mluvčí zároveň popřela spekulace o možných předčasných parlamentních volbách. Mayová nemá v úmyslu je vypsat.

Přesný termín aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy o odchodu členské země z evropského bloku, kterou v daném případě začnou rozhovory Londýna a Bruselu o podmínkách takzvaného brexitu, dosud znám nebyl.

Mayová dala pouze na vědomí, že se tak stane do konce března.

Tusk na Twitteru napsal,  že předloží ostatním 27 členským zemím Evropské unie návrh politických vodítek pro vyjednávání s Británií o jejím odchodu z EU do osmačtyřiceti  hodin od oficiálního oznámení Londýna o britském rozhodnutí evropský blok opustit.

autoři: Zahraničí, Reuters, ČTK | 20. 3. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama