Britská svatá Marie pojede na oslu s přilbou na hlavě

ČTK ČTK
12. 12. 2013 20:15
Organizátoři akce nebiblický doplněk zdůvodnili nutností dodržovat dopravní předpisy
Foto: Jan Lipold

Londýn - Britská dívka, která bude zpodobňovat Marii ve vánočním procesí připomínajícím narození Ježíška, bude muset mít na hlavě přilbu, až pojede ulicemi města na oslíkovi.

Oznámila to agentura AFP s odvoláním na organizátory akce, kteří zcela nebiblický doplněk zdůvodnili nutností dodržovat dopravní předpisy.

Podle nich je nutné, aby měla osmiletá Libby Doormanová na hlavě přilbu, až pojede městem Neath v jižním Walesu. Přilba, kterou se pokusí schovat pod plachetku přehozenou přes hlavu, ji má ochránit v případě, že by z pomalu kráčejícího oslíka spadla.

Vánoční procesí procházelo i Washingtonem
Vánoční procesí procházelo i Washingtonem | Foto: REUTERS/Jason Reed

"Museli jsme vzít v úvahu, že Marie pojede na oslu na veřejné silnici," řekl AFP čtyřiačtyřicetiletý Mark Barrett, jeden z organizátorů sobotního průvodu. "Víme, že se osel nebude pohybovat příliš rychle, ale musíme brát v úvahu bezpečnost dítěte," dodal.

Kromě této záležitosti už organizátorům dělá obavy jen samotný oslík, který by nemusel pochopit svátečnost chvíle a mohl dát průchod některé z přirozených tělesných funkcí. Ale i na to jsou organizátoři připraveni. "Máme nachystaný kbelík a lopatu," potvrdil Barrett.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy