Britská svatá Marie pojede na oslu s přilbou na hlavě

ČTK ČTK
12. 12. 2013 20:15
Organizátoři akce nebiblický doplněk zdůvodnili nutností dodržovat dopravní předpisy
Foto: Jan Lipold

Londýn - Britská dívka, která bude zpodobňovat Marii ve vánočním procesí připomínajícím narození Ježíška, bude muset mít na hlavě přilbu, až pojede ulicemi města na oslíkovi.

Oznámila to agentura AFP s odvoláním na organizátory akce, kteří zcela nebiblický doplněk zdůvodnili nutností dodržovat dopravní předpisy.

Podle nich je nutné, aby měla osmiletá Libby Doormanová na hlavě přilbu, až pojede městem Neath v jižním Walesu. Přilba, kterou se pokusí schovat pod plachetku přehozenou přes hlavu, ji má ochránit v případě, že by z pomalu kráčejícího oslíka spadla.

Vánoční procesí procházelo i Washingtonem
Vánoční procesí procházelo i Washingtonem | Foto: REUTERS/Jason Reed

"Museli jsme vzít v úvahu, že Marie pojede na oslu na veřejné silnici," řekl AFP čtyřiačtyřicetiletý Mark Barrett, jeden z organizátorů sobotního průvodu. "Víme, že se osel nebude pohybovat příliš rychle, ale musíme brát v úvahu bezpečnost dítěte," dodal.

Kromě této záležitosti už organizátorům dělá obavy jen samotný oslík, který by nemusel pochopit svátečnost chvíle a mohl dát průchod některé z přirozených tělesných funkcí. Ale i na to jsou organizátoři připraveni. "Máme nachystaný kbelík a lopatu," potvrdil Barrett.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 59 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy