Británie dopadla muže podezřelého z trojnásobné vraždy v rodině komentátora BBC

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2024 20:31
Britská policie po intenzivním pátrání dopadla 26letého muže, kterého podezírá z vraždy tří žen. Tři vážně zraněné ženy byly nalezeny v domě v hrabství Hertfordshire na severním předměstí Londýna v úterý večer, na místě navzdory zásahu záchranářů zemřely. Informovala o tom stanice BBC News, která potvrdila, že oběťmi jsou manželka a dvě dcery jednoho z jejích komentátorů.
Policie na místě činu v hrabství Hertfordshire, kde útočník zabil děti a manželku známého komentátora BBC.
Policie na místě činu v hrabství Hertfordshire, kde útočník zabil děti a manželku známého komentátora BBC. | Foto: James Manning / PA Images / Profimedia

Britská policie oznámila, že 26letého Kylea Clifforda dopadla v Enfieldu na severu Londýna, kvůli zraněním byl převezen do nemocnice. Policie na podezřelého nevystřelila.

"Po rozsáhlém pátrání byl podezřelý nalezen a po nikom dalším v souvislosti s vyšetřováním v tuto chvíli nepátráme," uvedla detektivka Justine Jenkinsová. Dodala, že pro rodinu obětí je to "neuvěřitelně těžké období", a vyzvala veřejnost k respektování jejího soukromí.

Šestadvacetiletý Kyle Clifford, kterého britská policie hledala v souvislosti s vraždou dvou dcer a manželky známého komentátora BBC.
Šestadvacetiletý Kyle Clifford, kterého britská policie hledala v souvislosti s vraždou dvou dcer a manželky známého komentátora BBC. | Foto: Hertfordshire Police / PA Images / Profimedia

Všechny tři oběti - ve věku 25, 28 a 61 let - patřily do jedné rodiny. Stanice BBC Radio 5 live později uvedla, že jde o Carol Huntovu, manželku komentátora této stanice Johna Hunta, a jejich dvě dcery Louise a Hannah.

Hunt je hlavním komentátorem dostihů v rádiu BBC, jeho hlas znají miliony lidí. Podle britských médií našel těla v úterý brzy večer poté, co se vrátil domů z reportáže na dostihovém závodišti Lingfield Park, které se nachází jižně od Londýna.

Policie hrabství Hertfordshire uvedla, že pachatel k vraždě patrně použil kuši a další zbraně. Neuvedla, jaké měl Clifford vazby na tři zavražděné ženy. Podle britských bulvárních médií je Clifford bývalým přítelem jedné z dívek. Clifford pravděpodobně rok sloužil v britské armádě, řekly zdroje deníku deníku The Guardian.

 

Právě se děje

Další zprávy