Bratislava zažila "megakrádež" šperků za miliony, lupiči zapálili svoje auto a utekli

ČTK ČTK
2. 11. 2019 18:01
Jako o "megakrádeži v Bratislavě" referují slovenská média o vloupání do klenotnictví v nákupním středisku v bratislavské čtvrti Lamač v noci na dnešek. "Ze zlatnictví ukradli šperky za půl milionu eur (asi 13 milionů korun)," napsal list Pravda na svém webu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Podle policie dosud neznámí pachatelé pronikli do klenotnictví asi ve tři hodiny ráno a pak i s bohatým lupem utekli na dosud neznámé místo. Po pachatelích se intenzivně pátrá, ujistili strážci zákona na Facebooku.

Televize Markíza s odvoláním na policejní mluvčí uvedla, že lupičů bylo sedm a že jeden z nich před nákupním střediskem zapálil vůz SsangYong Kyron, kterým lupiči přijeli. Do nákupního centra Bory Mall se dostali za pomoci železné tyče, kterou nadzdvihli spouštěcí plechové dveře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy