Bouře Joachim ochromila Francii, potrápí i Čechy

Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí, Lucie Kalivodová
16. 12. 2011 14:20

Paříž/Berlín/Praha - V noci na pátek ztroskotala u pobřeží Bretaně nákladní loď, ze které uniká nafta. Ekologické škody by podle tamních úřadů neměly být velké. Bouře rovněž na bretaňském pobřeží připravila o elektřinu na 400 tisíc domácností. Podle AFP byla rovněž narušena letecká doprava v Brestu, Nantes a Rennes.

S projevy tlakové níže Joachim se potýkají i další evropské země. U obce Tramelan na severu Švýcarska ráno způsobila vykolejení vlaku a lehká zranění tří osob. Na větrnou smršť se chystá Německo a Česká republika, která už výkyv počasí taktéž pocítila.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy