Bosna vyhostí přes 300 cizinců z Perského zálivu, kteří v zemi skupují nemovitosti

ČTK ČTK
14. 12. 2016 20:35
Bosna a Hercegovina vyhostí více než 300 cizinců kvůli ilegálnímu pobytu v zemi a nekalému nákupu nemovitostí k investicím se záměrem vyhnout se daním. Informoval o tom bosenský cizinecký úřad. Bosna zažívá velký příliv arabských investorů, kteří stavějí rezidenční komplexy a turistická střediska. Lákají je nízké ceny a příznivé klima v zemi, jejíž polovinu obyvatelstva tvoří muslimové. Inspektoři v uplynulých třech měsících prověřili téměř 700 firem a 16 rekreačních center vlastněných cizinci z Perského zálivu, Libye, Ruska a Ukrajiny. Podle úřadů při tom zjistili, že kolem pěti stovek z těchto firem, jež vlastní celkem přes 600 rezidenčních objektů, je registrováno na falešných adresách.
Bosna, Sarajevo.
Bosna, Sarajevo. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy