V Bosně zadrželi válečné zločince. Masové hroby policisté našli až po 12 letech

ČTK ČTK
6. 9. 2016 15:03
V Bosně zadrželi šest bývalých bosenskosrbských vojáků a policistů, kteří jsou podezřelí ze spáchání zločinů proti lidskosti a válečných zločinů během války na začátku 90. let minulého století. Podle žalobce zabili více než 60 bosenských Muslimů, včetně 11 dětí, v obci Zaklopača v květnu 1992, uvedl server BalkanInsight. Těla pohřbili do masových hrobů. "Většina ostatků byla nalezena v masovém hrobě v roce 2004. Celkem byly dosud objeveny zbytky těl 54 lidí, po ostatních obětech se i nadále pátrá," dodala prokuratura. Jeden z šesti obžalovaných je rovněž souzen za spoluúčast při masakru v roce 1995 v Srebrenici. Tehdy zahynulo přes 8000 Muslimů.
Památník obětí masakru v Srebrenici.
Památník obětí masakru v Srebrenici. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy