V Polsku bouřky zabíjely, blesky zasáhly lidi v Německu i Francii. V Česku voda vytopila sklepy

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 5. 2016 9:43
Evropou se přehnala vlna bouřek. A vyžádala si i ztráty na životech. V Polsku při nich zemřeli dva lidé. V jednom z pařížských parků pro změnu blesk zasáhl skupinku dětí a dospělých. Jedenáct lidí bylo zraněno, z toho šest dětí těžce. Blesk podle agentury DPA zasáhl rovněž čtyři dospělé během fotbalového zápasu v Německu, dva byli zraněni těžce. Extrémní bouřky se nevyhnuly ani Česku, kde voda z bleskových povodní vytopila desítky domů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Paříž - Francouzskou metropolí se odpoledne kolem 15:30 SELČ prohnala prudká bouřka. Skupina dětí, která se v parku Monceau sešla na oslavě narozenin, se kvůli dešti schovala pod strom a tam je podle serveru FranceInfo zasáhl blesk.

Při bouřích v sobotu přišli o život dva lidé v Polsku a blesk těžce zranil také tři dospělé během fotbalového zápasu na západě Německa.

Mezi raněnými je osm dětí a tři dospělí z jejich doprovodu. Jedno dítě je podle serveru 20minutes.fr stále v ohrožení života, prognóza ostatních dětí i dospělých je podle mluvčího dětské nemocnice Necker dobrá. Na místě neštěstí se náhodou vyskytoval hasič v civilu, který zraněným poskytl první pomoc, hlavně nejvážněji zraněnému dítěti, které dostalo srdeční záchvat.

Na místě neštěstí se náhodou vyskytoval hasič v civilu, který zraněným poskytl první pomoc. "Jinak by to dopadlo ještě hůře," řekl mluvčí hasičů.

Blesk v polských Beskydech zabil jednoho turistu a další v bouři spadl do rozvodněného toku a utonul, informovala agentura PAP. Tři lidi zranil blesk na vrcholu hory Sokolica v pohoří Pieniny.

Úder blesku si rovněž vyžádal tři těžce zraněné v Hoppstädtenu v německém Porýní. Výboj podle mluvčího místní policie udeřil z čistého nebe během mládežnického fotbalového zápasu. Mezi raněnými je 29 dětí. Jedním ze zraněných je rozhodčí, jehož blesk podle agentury DPA zasáhl přímo. Třicet dětí ve věku od devíti do 11 let odvezli záchranáři do nemocnice na preventivní vyšetření. Nejvážnější je stav pětačtyřicetiletého opatrovatele, který musel být resuscitován po srdeční zástavě.

Varování před bouřkami pro sobotní odpoledne vydali i čeští meteorologové; prudká bouře zasáhla některé části Královéhradeckého kraje. Nový Rychnov na Pelhřimovsku zasáhla lokální povodeň, voda z Rohozenského potoka, jehož hladina stoupla v sobotu večer asi o 2,5 metrů, se dostala do 20 domů. U vytopených sklepů hasiči zasahovali také na Plzeňsku, kudy se přehnala bouřka s krupobitím. Požárníci vyjeli za noc zhruba třicetkrát.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy