Biden varoval EU před novou větví plynovodu Nord Stream z Ruska, nelíbí se ani Ficovi

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 8. 2016 20:47
Americký viceprezident Joe Biden dnes varoval Evropskou unií před výstavbou další větve plynovodu Nord Stream, přivádějící plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. "Vypadá to jako pěkně špatná dohoda" pro Evropu, protože zvýší její energetickou závislost na Moskvě, řekl ve Stockholmu. Plynovod je trnem v očí mimo jiné i Slovensku a premiér Robert Fico zřejmě chce také o něm dnes večer jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Plánované druhé dvojí potrubí Nord Stream 2 znamená obcházení Slovenska a Ukrajiny, tedy tradičních tranzitních zemí, přes které ruský energetický gigant Gazprom dodává plyn do Evropy. Tyto země by tak přišly o nemalé příjmy z tranzitních poplatků.
Joe Biden: Vypadá to jako pěkně špatná dohoda.
Joe Biden: Vypadá to jako pěkně špatná dohoda. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy