reklama
 
 

Berlusconiho čeká kvůli sexu s mladičkou dívkou soud

15. 2. 2011 13:30
Italský premiér dosud čelil 103 policejním vyšetřováním a 28 soudním procesům

Řím - Italský soud dnes rozhodl o zahájení zrychleného trestního řízení proti premiérovi Silviu Berlusconim.

Kontroverzní ministerský předseda, který už v minulosti čelil 103 policejním vyšetřováním a 28 soudním procesům (vždy úspěšně), se tak bude bránit znovu. Tentokrát kvůli narčení z placeného pohlavního styku se sedmnáctiletou barovou tanečnicí.

Podle obžaloby Berlusconi navíc zneužil svých pravomocí, když se pokusil erotické radovánky s Maročankou, přezdívanou Ruby nebo také lamačka srdcí, zatajit.

Zdá se, že tedy není vyloučeno, že sedmnáctiletá Ruby čtyřiasedmdesátiletému Berlusconimu kromě srdce zlomí také jeho bohatou kariéru.

Italský vrchní prokurátor Edmondo Bruti minulý týden využil lednového verdiktu ústavního soudu, který konstatoval, že předseda vlády již nepožívá neomezenou imunitu, a požádal soud o zrychlené soudní řízení.

Veřejný žalobce o něj v Itálii může požádat v případě, je-li přesvědčen, že disponuje nezvratnými důkazy o porušení zákona. Soudkyně Cristina Di Censo dnes vrchnímu prokurátorovi vyhověla a stanovila začátek procesu na 6. dubna.

Dobře placený tanec a zametení krádeže

Za sex s nezletilou Maročankou, k němuž mělo dojít minulý rok, během jednoho z bujarých večírků v premiérově luxusní vile poblíž Milána, Berlusconi podle obžaloby zaplatil sedm tisíc eur (přes 170 tisíc korun).

Ruby nepopírá, že jí "Božská Silvio" peníze dal, nicméně odmítá, že by jí platil za pohlavní styk.

Zneužití pravomocí se měl italský politický matador dopustit, když mladé Maročance pomohl z policejní vazby. Do problémů se zákonem se dostala pro podezření z krádeže tří tisíc eur.

Obvinění jsou nechutná a já jsem gentleman, tvrdí Berlusconi

Silvio Berlusconi jakákoliv provinění tradičně odmítá. Připustil sice, že se v minulosti dopustil několika hříchů, ale obvinění ze zneužívání nezletilých dívek označuje za vykonstruovaná a nechutná obvinění ze strany "rudých soudců."

"Každá žena, která mě poznala, ví, jakou pozornost dámám věnuji. Pokaždé se snažím, aby se všechny v mé přítomnosti cítily výjimečně," řekl například italský premiér v rozhovoru pro britský deník The Telegraph.

S tím ale rozhodně nesouhlasí tisíce žen, které v neděli demonstrovaly v italských městech. Kvůli zatím poslednímu sexuálnímu skandálu Berslusconiho, jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších Italů, požadovaly jeho okamžitou demisi.

S poklesem popularity už se Berlusconi potýká delší dobu. Kritizuje ho například i soukromý sektor. Podnikatelé se od premiéra odklánějí z obavy, že by jeho avantýry mohly poškodit důvěryhodnost země v zahraničí. Trpělivost už také dochází v Itálii tradičně vlivné katolické církvi.

Jeden z Berlusconiho šprýmů

autor: Petr Jemelka | 15. 2. 2011 13:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama