Minsk si předvolal českého diplomata kvůli vyhoštění šéfa běloruského fotbalu

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 12. 2021 16:55
Bělorusko si ve středu předvolalo českého chargé d'affaires Petra Halaxu na protest proti vyhoštění šéfa běloruského fotbalu Uladzimira Bazanova z České republiky. Informovala o tom agentura TASS, která se odvolává na mluvčího běloruského ministerstva zahraničí. Bazanov podle českých úřadů přicestoval do ČR bez povolení a navíc porušil epidemická opatření.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Důrazně protestujeme proti oficiálnímu postupu Prahy v souvislosti se situací, která se stala U. Bazanovovi na území České republiky 30. listopadu 2021," řekl k incidentu mluvčí běloruského ministerstva zahraničí Anatol Hlaz. Dodal, že Minsk požádal Prahu o náležité vysvětlení.

"Předseda běloruského fotbalového svazu je už na cestě do Běloruska," dodal.

Česká policie podle serveru Deník N nařídila šéfovi běloruského fotbalového svazu Bazanovovi opustit Českou republiku. V úterý jej společně s manželkou zadržela na několik hodin cizinecká policie, protože na zápas kvalifikace mistrovství světa fotbalistek v Opavě přijeli bez povolení ke vstupu. Navíc porušili podmínky ministerstva zdravotnictví související s pandemií covidu-19.

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek už v pondělí uvedl, že pokud Bazanov do České republiky přijede, bude vyhoštěn.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy