Babiš jede k Trumpovi: Další důkaz, že Američané oživují svůj zájem o střední Evropu

Martin Ehl Martin Ehl
5. 3. 2019 20:09
Po osmi letech jede český premiér za americkým prezidentem do Bílého domu. Andrej Babiš chce s Donaldem Trumpem hovořit o kybernetické ochraně, nákupu vrtulníků i o obchodních vztazích. Američané v poslední době oživili svůj zájem o střední Evropu - chtějí tu prodávat zbraně i čelit ruskému a čínskému vlivu, tvrdí experti.
Američané se vracejí do střední Evropy. Chtějí tu jen prodat zbraně, nebo něco víc? | Video: Hospodářské noviny, Paradigm Institut, Visegrad Insight, CEID
 

Právě se děje

před 45 minutami

Za zastřelení čerpadlářky potvrdil odvolací soud 19 let vězení

Odvolací soud potvrdil 19 let vězení pro Davida Šindlera, který předloni při přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi na Mělnicku zastřelil čerpadlářku. Rozhodnutí soudu je pravomocné. Třiatřicetiletý muž vinu od počátku odmítá.

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, který se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy