Foto: Když nespadne ani kapka. Poslední obyvatelé australského Stonehenge čekají už sedm let na déšť

Foto: Když nespadne ani kapka. Poslední obyvatelé australského Stonehenge čekají už sedm let na déšť
Australské městečko jménem Stonehenge se snad ani nemůže více lišit od svého jmenovce v Anglii, kde prší průměrně 10 dní v měsíci.
Tady, uprostřed Queenslandu, nespadla z nebe jediná kapka už sedm let.
Slunce tu svítí průměrně 325 dní v roce a letní teploty se pohybují kolem 45 stupňů Celsia.
Horko a sucho postupně vyhnalo většinu obyvatel.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
27. 8. 2017 9:39
V Australském městečku Stonehenge nezapršelo už sedm let. Sucho a horko vyhnalo z farmářské oblasti uprostřed Queenslandu mnoho lidí. Těch posledních třiadvacet netrpělivě očekává tolik vytoužený déšť. Místní lidé se živí chovem dobytka. Teď ho ale musí rozprodávat, protože ho nedokážou uživit. Řeka vyschla, neroste tráva, půdu rozpaluje žhnoucí slunce. Podívejte se, jak se žije v australském městečku, kde svítí slunce 325 dní v roce.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy