Foto: Když nespadne ani kapka. Poslední obyvatelé australského Stonehenge čekají už sedm let na déšť

Foto: Když nespadne ani kapka. Poslední obyvatelé australského Stonehenge čekají už sedm let na déšť
Australské městečko jménem Stonehenge se snad ani nemůže více lišit od svého jmenovce v Anglii, kde prší průměrně 10 dní v měsíci.
Tady, uprostřed Queenslandu, nespadla z nebe jediná kapka už sedm let.
Slunce tu svítí průměrně 325 dní v roce a letní teploty se pohybují kolem 45 stupňů Celsia.
Horko a sucho postupně vyhnalo většinu obyvatel.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
27. 8. 2017 9:39
V Australském městečku Stonehenge nezapršelo už sedm let. Sucho a horko vyhnalo z farmářské oblasti uprostřed Queenslandu mnoho lidí. Těch posledních třiadvacet netrpělivě očekává tolik vytoužený déšť. Místní lidé se živí chovem dobytka. Teď ho ale musí rozprodávat, protože ho nedokážou uživit. Řeka vyschla, neroste tráva, půdu rozpaluje žhnoucí slunce. Podívejte se, jak se žije v australském městečku, kde svítí slunce 325 dní v roce.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy