Teroristé vtrhli do elektrárny v Iráku. Sedm lidí zavraždili a dvanáct zranili

ČTK ČTK
2. 9. 2017 14:30
Dva útočníci byli oblečeni jako zaměstnanci a jeden měl na sobě vojenskou uniformu. Jeden z atentátníků výbušniny, které měl na těle, odpálil v blízkosti generátorů a způsobil tím požár. Další dva policisté zastřelili. Podle policie bylo nutné elektrárnu zavřít. Kromě mrtvých je zraněno 12 lidí. Mezi oběťmi jsou čtyři policisté a tři zaměstnanci elektrárny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bagdád - Tři sebevražední atentátníci dnes brzo ráno zaútočili na elektrárnu severně od Bagdádu, zabili sedm lidí a 12 osob zranili. Podle policie bylo nutné elektrárnu zavřít.

Útočníci dorazili ke státem provozované elektrárně v Sámaře tři hodiny po půlnoci. Dva z nich byli oblečeni jako zaměstnanci a jeden měl na sobě vojenskou uniformu.

Podle policejních zdrojů incident začal střelbou a útočníci nakrátko převzali kontrolu nad elektrárnou. Policie ale rychle zakročila a všichni tři útočníci zemřeli. Mezi oběťmi jsou dále čtyři policisté a tři zaměstnanci elektrárny.

Jeden z atentátníků výbušniny, které měl na těle, odpálil v blízkosti generátorů a způsobil tím požár. Další dva policisté zastřelili.

Obsluha soudí, že oprava poškozeného generátoru brzo skončí a elektrárna bude znovu fungovat.

K útoku, který byl spáchán o muslimském svátku oběti, se zatím nepřihlásila žádná skupina. Agentura AFP jej připisuje radikálnímu Islámskému stát, který podle ní sice ztratil v boji s armádou v Iráku své hlavní základny, ale jeho lidé jsou stále schopní útočit v iráckých městech.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Soud nevyloučil pro podjatost soudce v Rathově kauze

Vrchní soud v Praze nevyloučil pro podjatost soudce v druhé větvi korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, jak o to žádala společnost Metrostav. Případ ponechal trestnímu senátu, jehož členy jsou Luboš Vrba, Alexander Károlyi a Viktor Mach. Uvedl to server Lidovky.cz. Stavební společnost podle něj podala proti rozhodnutí stížnost.

Metrostav již v únoru neuspěl s návrhem na přeložení odvolacího řízení kvůli dění kolem bývalého soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka viněného z úplatkářství z pražského vrchního soudu do Olomouce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy