Teroristé vtrhli do elektrárny v Iráku. Sedm lidí zavraždili a dvanáct zranili

ČTK ČTK
2. 9. 2017 14:30
Dva útočníci byli oblečeni jako zaměstnanci a jeden měl na sobě vojenskou uniformu. Jeden z atentátníků výbušniny, které měl na těle, odpálil v blízkosti generátorů a způsobil tím požár. Další dva policisté zastřelili. Podle policie bylo nutné elektrárnu zavřít. Kromě mrtvých je zraněno 12 lidí. Mezi oběťmi jsou čtyři policisté a tři zaměstnanci elektrárny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bagdád - Tři sebevražední atentátníci dnes brzo ráno zaútočili na elektrárnu severně od Bagdádu, zabili sedm lidí a 12 osob zranili. Podle policie bylo nutné elektrárnu zavřít.

Útočníci dorazili ke státem provozované elektrárně v Sámaře tři hodiny po půlnoci. Dva z nich byli oblečeni jako zaměstnanci a jeden měl na sobě vojenskou uniformu.

Podle policejních zdrojů incident začal střelbou a útočníci nakrátko převzali kontrolu nad elektrárnou. Policie ale rychle zakročila a všichni tři útočníci zemřeli. Mezi oběťmi jsou dále čtyři policisté a tři zaměstnanci elektrárny.

Jeden z atentátníků výbušniny, které měl na těle, odpálil v blízkosti generátorů a způsobil tím požár. Další dva policisté zastřelili.

Obsluha soudí, že oprava poškozeného generátoru brzo skončí a elektrárna bude znovu fungovat.

K útoku, který byl spáchán o muslimském svátku oběti, se zatím nepřihlásila žádná skupina. Agentura AFP jej připisuje radikálnímu Islámskému stát, který podle ní sice ztratil v boji s armádou v Iráku své hlavní základny, ale jeho lidé jsou stále schopní útočit v iráckých městech.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Robert Šlachta představil své politické hnutí Přísaha

Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se kterým se chce zúčastnit podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Oznámil to ve středu na setkání s médii.

"Chceme a budeme sloužit lidem, občanům naší země, postavíme se čelem k nespravedlnosti a rozkrádání státu. Postavíme se čelem k aktivistickým nesmyslům, které zamořují naši společnost. Postavíme se na stranu lidí, kteří jsou základem naší společnosti," stojí na webových stránkách hnutí.

Své hnutí odmítl charakterizovat jako konverzvativní, liberální, levicové či pravicové. "Moje odpověď je ani jedno. Jsme hnutí spravedlivého středu," řekl. Mimo jiné slíbil například důsledné řešení migrace.

Dalšími zakladateli hnutí jsou taktéž bývalí policisté Tomáš Sochr a Jiří Komárek, právnička Eva Gajdošík a sociální pracovnice Jaroslava Pauchová.  Financovat hnutí plánuje Šlachta z vlastních peněz, společně se Sochrem si vzal půjčku.

Zdroj: Domácí
před 41 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Ruský parlament ratifikoval prodloužení rusko-americké smlouvy o kontrole jaderných zbraní, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy