reklama
 
 

Američtí vojáci natahují u hranic s Mexikem ostnatý drát. Kvůli karavanám migrantů

5. 11. 2018 16:24
Američtí vojáci se na hranici s Mexikem připravují na příchod karavan migrantů | Video: Reuters |  00:59
Američtí vojáci v Texasu na hranicích s Mexikem budují v délce několika set metrů plot z ostnatého drátu. Pohraniční stráž podle televize Fox News opatření označila za nezbytné přípravy na příchod 12 tisíc migrantů z Latinské Ameriky. Do USA nyní směřují v rámci čtyř karavan.

Ze snímků, které zveřejnilo americké letectvo, jež pohraničníkům na hranici rovněž vypomáhá, je patrné, že vojáci již vybudovali plot u hraničního přechodu u města Hidalgo na jihu Texasu. Bariéra byla natažena na břehu hraniční řeky Rio Grande pod mostem, který spojuje Mexiko s Texasem.

O natahování ostnatého drátu na různých místech hranice již o víkendu na předvolebním mítinku v Montaně hovořil americký prezident Donald Trump, který je hlasitým zastáncem ostře střeženého pomezí. "Na ostnatý drát, když je použit, jak má být, může být krásný pohled," řekl svým příznivcům.

Pohraniční stráži s ostrahou vypomáhá vojsko. Ministerstvo obrany uvedlo, že je připraveno nasadit až 7000 vojáků, Trump nicméně hovořil až o 15 tisících mužů a žen ve zbrani.

autor: ČTK | 5. 11. 2018 16:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama