Američané v Afghánistánu zabili 4 civilisty

ČTK ČTK
24. 10. 2009 19:32
Podle agentury Reuters je jednou z obětí dítě. NATO to nepotvrdilo.
Podle agentury Reuters zastřelili američtí vojáci v Afghánistánu čtyři lidi, z toho dvě ženy a dítě.
Podle agentury Reuters zastřelili američtí vojáci v Afghánistánu čtyři lidi, z toho dvě ženy a dítě. | Foto: Reuters

Kandahár - Američtí vojáci údajně zastřelili v Afghánistánu čtyři lidi, z toho dvě ženy a jedno dítě.

Informuje o tom agentura Reuters, odvolává se tamní úřady. Střílelo se na jihu země v Kandaháru.

Oběti střelby měly jet ve voze. Američtí vojáci zřejmě chtěli osádku zkontrolovat. Začali střílet, když řidič nereagoval na výzvy k zastavení.

NATO oznámilo, že zahynuli tři lidé a další dva byli zraněni. Zpravodajové NATO zatím nepotvrdili, že zemřelo i dítě. Rovněž se nevyjádřili k národnosti střílejících vojáků.

Velitel aliančních sil v Afghánistánu generál Stanley McChrystal vydal v červenci letošního roku nařízení, aby se koaliční vojáci vyvarovali ztrátám na civilním obyvatelstvu.

Násilné střety s obyvateli snižují podporu NATO v boji proti Talibanu.

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy