Rozlitá láva, sloni a turecký sliz. Toto je 30 nejlepších leteckých snímků roku 2021

Rozlitá láva, sloni a turecký sliz. Toto je 30 nejlepších leteckých snímků roku 2021
"Hrajeme na ledě, který roztává všude na světě, nejen na severním a jižním pólu. Nemusíte být vědci, abyste poznali, co se děje," řekl tehdy Fetisov americké stanici CNN. "Je to katastrofa, na kterou nelze nalézt vakcínu," dodal muž, který se stal vyslancem dobré vůle OSN za Rusko. Bajkal je největší zásobárnou pitné vody na světě.
Lidé mířící do britského přímořského města Blackpool byli kdysi zvyklí pronajímat si na celý den lehátka. Tato tradice ale skončila před deseti lety, kdy město posezení prodalo. Letos se lehátka vrátila díky soukromníkům. "Jsou součástí mého mládí i mého pracovního života," svěřil se stanici BBC Andrew Beaumont, který je nyní tím, kdo lehátka nabízí.
Lidé na sociálních sítích sledovali několik měsíců putování skupiny čtrnácti slonů indických, kteří procházeli Čínou. Proč svou rezervaci opustili, není jasné. Policie na cestě, kterou se sloni vydali, musela evakuovat kolem 150 tisíc lidí.
Písečný obraz na pláži vytvořil i Jamie Wardley, akorát v britském městě Whitby. Jeho malba dítěte nesoucího vodu, kterou postupně smazal příliv moře, měla ukázat na dopady klimatické změny a přístup lidí k pitné vodě.
Foto: Reuters
Reuters Jana Václavíková dap Reuters, Jana Václavíková, dap
30. 12. 2021 9:30
Fotografové agentury Reuters zachytili migrační krizi u hranic Mexika a Spojených států nebo putování stáda slonů napříč Čínou. Někdy k tomu využili i drony. Na konci roku vybrali 30 nejpovedenějších fotografií "z výšky".
 

Právě se děje

Další zprávy