Vše o koronaviru. Počty nakažených, statistiky, praktické rady i hlasy odborníků

Aktuálně.cz Denis Chripák Aktuálně.cz, Denis Chripák
Aktualizováno 4. 11. 2020 1:26
Rozsáhlá epidemie nového koronaviru Covid-19 zasáhla velmi citelně do života téměř každého obyvatele Česka. Online deník Aktuálně.cz připravil pro své čtenáře řadu praktických rad a návodů, které pomáhají řešit nejen zdravotní, ale také ekonomické, psychologické i další dopady této krize.

Aktuální informace o koronaviru

Koronavirus covid-19 zaměstnává svět od začátku roku 2020 a na podzim znovu nabrala epidemie sílu i v Česku. V grafice najdete data za celou republiku i jednotlivé kraje o celkových počtech nakažených či případy nákazy rozdělené podle pohlaví a věku. Výskyt potvrzených případů onemocnění a úmrtí v jednotlivých státech světa přinášíme v přehledné mapě.

R-číslo

Denní přírůstek

Počet testů

Potvrzené případy

Počet zotavených

Úmrtí

Celostátní informační linka – 1221 – je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.
Oficiální informace www.szu.cz www.mzcr.cz

Celkový počet nakažených v ČR

Souhrnný počet osob s pozitivním nálezem dle KHS a laboratoří
Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Přehled hospitalizací osob

Osoby s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19
Zdroj dat: Údaje MZ ČR

R-číslo: ukazatel, jakou rychlostí se epidemie šíří

R-číslo udává průměrný počet dalších osob, které přímo nakazí jeden nakažený pacient. Čím vyšší je reprodukční číslo, tím se nemoc rychleji šíří. Pokud je R-číslo menší než jedna, počet nakažených v populaci klesá.

Jak uvádí ministerstvo zdravotnictví, model pro výpočet R-čísla pracuje s počty nově nakažených osob, které prozatím nevykazují příznaky, průběhem jejich onemocnění včetně infekčního období, nástupem příznaků onemocnění, přesunem pacienta do izolace a potvrzením onemocnění laboratorním testem.

Vývoj hodnoty R-čísla v Česku od začátku epidemie
Zdroj dat: Jan Netík (iniciativa Covid19cz)

Počet eNeschopenek vystavených z důvodu karantény

Údaje cssz.cz

Případy nákazy dle pohlaví a věku

(pouze záznamy KHS)
Poznámka: Počet osob s Covid-19 dle pohlaví a věkové skupiny | Údaje MZ ČR

Ze speciálů DVTV

Související články

 

Právě se děje

před 29 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy