Na palubě letadla se strhla hromadná rvačka, kapitán musel nouzově přistát

ČTK ČTK
7. 11. 2016 11:36
Na palubě letadla, které mířilo z Bruselu na Maltu, se strhla bitka mezi cestujícími a vše skončilo nouzovým přistáním. Případ řeší italská policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: RyanAir

Pisa – Nouzové přistání preventivně zvolil kapitán letounu společnosti Ryanair mířícího z Bruselu na Maltu. Důvodem byla hromadná rvačka, která se strhla mezi cestujícími. Stroj tak namísto ostrova ve Středomoří dosedl v italském města Pisa.

Incident se odehrál už v noci na pátek, ale italská média o něm informovala teprve až potom, co se na internetu objevil záznam incidentu pořízený jedním z pasažérů.

Do bitky, v níž přišly ke slovu pěsti i kopance, se postupně zapojilo deset lidí. Původcem maléru byl podnapilý muž, který, jak se následně ukázalo, byl v minulosti už trestán za násilí.

Pustil se do starší ženy za to, že mu údajně obsadila jeho místo. Na její obranu se ale postavilo několik dalších cestujících. Posádka se snažila rozpálené hlavy uklidnit, avšak marně, a tak se kapitán rozhodl přistát s letadlem předčasně v Pise.

Po několikahodinové přestávce letoun pokračoval v cestě, ale bez čtyř pasažérů. Násilník, jehož státní příslušnost zprávy neuvádějí, putoval do cely předběžného zadržení. Další tři osoby se v Pise zdržely kvůli vyšetřování incidentu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy