Stávka v Praze zastavila metro a tramvaje, nikoli však jízdní kola

Stávka v Praze zastavila metro a tramvaje, nikoli však jízdní kola
Vlastní nohy byly po dobu stávky nejspolehlivějším prostředkem pohybu. Pokud vám nedošly odpoledne síly, tedy.
Mezi sedmou a devátou ranní proudily po cyklostezkách kolem Vltavy tisíce cyklistů. Věc v jiných dnech nevídaná.
Děti v kočárcích ta projížďka po mostě bavila. Maminky možná litovaly, že nechaly auto doma, když viděli, jak snadno se dá křižovatkami projet.
Zastavilo se metro, všechny tři trasy. Poprvé v novodobé stávkové historii.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát, Pavel Baroch
16. 6. 2011 16:30

Praha - Praha se zaplnila jízdními koly. Stačila k tomu stávka v městské dopravě, která zastavila metro a velkou část tramvají i autobusů. Na cyklostezkách, silnicích i na pěšinách se objevily tisíce cyklistů, na některých místech se jelo v dlouhých kolonách a cyklistický provoz až desetinásobně překračoval běžné dny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy