Snítilý: Přísahám na životy dětí, úplatek jsem nevzal

Martina Macková, Sabina Slonková
15. 2. 2008 12:38
Rozhovor s vyloučeným poslancem Snítilým
Evžen Snítilý
Evžen Snítilý | Foto: Ludvík Hradílek

Praha - ODS získala oproti první volbě nového Klausova volitele. Poslanec ČSSD Evžen Snítilý oznámil, že bude volit ve všech kolech Václava Klause.

Klub sociální demokracie ho za to ráno vyloučil ze svých řad. Jen o pár minut později začali politici ČSSD mluvit o tom, že postoj Snítilého byl motivován penězi. Kdo ho měl uplatit už neřekli, stejně jako nedodali na stůl důkazy.

Sám Evžen Snítilý v rozhovoru pro Aktuálně.cz rozhodně popřel, že by jeho hlas pro Klause byl zaplacený.

A: Vzal jste v souvislosti s volbou prezidenta peníze, jak tvrdí vaši dnes již bývalí kolegové z ČSSD?
"Podívejte, mám sedm dětí a jsou pro mne naprosto posvátnou věcí. Přísahám na život svých dětí, že mě nikdo peníze nenabídl, já jsem žádné peníze nepřijal a jsem ochoten každý měsíc ukazovat novinářům výpisy svých účtů, z nichž bude zřejmé, že jsem opravdu nic nevzal. Svou rodinu jsem vždy dokázal zabezpečit sám a nehodlám na tom nic měnit."

A: Jak si výroky svých kolegů vysvětlujete?
"Je to nehoráznost. I když chápu, že ta atmosféra je rozjitřená. Možná to pramení z toho, že když se mě ráno kolega Rath ptal, jak to má vysvětlovat, že to mé rozhodnutí všichni spojí s penězi, odpověděl jsem mu: Ty si říkej, co chceš. Oni se vůbec nesnažili pochopit důvody mého rozhodnutí."

A: Jaké jsou tedy vaše důvody pro volbu Václava Klause?
"Nechtějte teď po mně, abych ty důvody sděloval médiím, když jsem se je před chvílí snažil vysvětlit kolegům a nepodařilo se mi to. Udělám to, hned jak se ta amotsféra trochu zklidní."

A: Proč jste byl vyloučen z klubu?
"Neobhájil jsem důvody, které mě k této volbě vedly, a byl jsem klubem vyloučen."

A: Hodláte zůstat v Poslanecké sněmovně?
"Budu nezařazený poslanec, který bude hlasovat stejně jako ČSSD."

A: Odchod jste nezvažoval? Ještě před dvěma dny jste ho připouštěl.
"Proč bych odcházel, já jsem neporušil slib poslance."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy