Baťův vnuk: Čubovi jsme uznání nevyjádřili, je to lež

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
25. 9. 2013 14:00
Reagoval tak na tvrzení asistenta radního Františka Čuby, z Kroměřížského deníku
František Čuba
František Čuba | Foto: Karel Toman

Praha - Dědici Jana Antonína Bati se ostře distancovali od zlínského krajského radního Františka Čuby (SPOZ) a tvrzení jeho asistenta Ivana Adámka, že radnímu vyjádřili uznání a zvažují finanční podporu pro nový agrokombinát.

Adámek podle Kroměřížského deníku uvedl, že mělo dojít i k setkání v sídle krajského úřadu, které však bylo odloženo kvůli zdravotním potížím Baťova vnuka Johna G. Nashe. Nash to však označil za „naprostou a nehoráznou lež".

„Absolutně odmítám, že by byla pravda cokoli z toho, co pan Čuba ústy svého asistenta pro Kroměřížský deník uvedl. Můj dědeček byl celý život kategoricky proti komunismu a komunistům, a jistě by nepřipustil, že by jeho jméno mělo být spojováno s někým, jako je František Čuba," řekl Nash.

Čubův asistent Adámek se ale pro Aktuálně.cz vyjádřil, že informace o podpoře Baťových potomků rozhodně nejsou z jeho ani z radního hlavy.

„Pana docenta Čubu s těmito informacemi přímo kontaktoval jistý pan Šenkyřík, který se představil jako rodinný přítel Baťů. Kontaktoval i pana Kvasničku z České televize, takže nám to přišlo důvěryhodné a necítili jsme potřebu jeho tvrzení ověřovat," hájil své počínání asistent Adámek.

Podle jeho slov, už se případem ani on ani radní Čuba nechtějí zabývat.

Baťovi potomci, jejichž americkou větev v Česku zastupuje Tomáš Pecina, ale nyní zvažují další právní kroky.

„Je to jedním slovem drzost, a bohužel, právně proti tomu můžeme udělat jen velmi málo. Dosud jsem - snad naivně - věřil, že pan Čuba je v zásadě slušný, talentovaný člověk, který se jen kdysi octl ve špatné době na špatném místě. Po tom, co jsem si teď přečetl v Kroměřížském deníku, jsem názor na něj změnil. Je to lhář," uvedl Pecina.

František Čuba je kontroverzní osobností úzce spjatou s komunistickou stranou minulého režimu. Od roku 1963 řídil pověstné JZD Slušovice, kterému bývá pro jeho někdejší prosperitu také přezdíváno „socialistický zázrak".

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy