Tři chlapci v jihlavské zoo zabili plameňáka. Házeli po něm kameny a pak ho ukopali

ČTK ČTK
11. 3. 2017 11:12
Tři chlapci zabili v jihlavské zoologické zahradě v pátek plameňáka, když po něm házeli klacky a kameny. Druhého ptáka zranili. Chlapce ve věku od šesti do deseti let chytili městští strážníci. Informovaly o tom Mladá fronta a Blesk. Případ nyní vyšetřuje policie. Děti se po útoku na plameňáka dostaly ze zoo zadním vchodem. Na kamerách je zachytili strážníci. Chlapce pak zadrželi v centru Jihlavy. Chlapci se podle Blesku dostali do uzavřeného zimoviště ptáků. "Nejprve po nich házeli kameny a pak jednoho z nich ukopali," řekl zoolog Jan Vašák. Podle zoo zahynul samec plameňáka. Jeho cena se pohybuje v řádech desítek tisíc korun.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 20 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy