Na Jihlavsku chtějí ze zámku udělat muzeum modelů aut

ČTK ČTK
4. 4. 2012 19:17
Oprava zámku by měla stát kolem 50 milionů. Otevření muzea se plánuje už na příští rok
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Příseka - Muzeum modelů aut by mohlo vzniknout ve zchátralém zámku v Přísece na Jihlavsku. Hodlá ho tam vybudovat majitel firmy vyrábějící modely aut Radek Bukovský.

Oprava zámku by měla stát kolem 50 milionů korun. Firma ji chce platit ze svých peněz s využitím evropských dotací. Otevření muzea plánuje už na podzim příštího roku. Ve vydání pro Vysočinu o tom informuje Mladá fronta Dnes (MfD).

"Chceme vybudovat unikátní muzeum modelů aut. Část expozice bude stálá, další plochy se budou tematicky měnit," uvedl Bukovský.

Nejbližší podobná stálá výstava modelů je podle něj na belgicko-francouzských hranicích, proto očekává i příliv zahraničních návštěvníků.

Bukovský získal zámek od bývalého volejbalového reprezentanta Marka Pakosty, jenž je zetěm hokejové legendy Jiřího Holíka. Oba muži spolu budují nedaleko zámku golfový areál.

Původně plánovali, že zámek využijí jako zázemí pro hráče. Později se však ukázalo, že golfové hřiště nelze udělat tak, aby začínalo přímo u zámku, uvádí list.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy