Města s památkami UNESCO dostanou od kraje 260 tisíc

ČTK ČTK
18. 10. 2011 15:13
Peníze budou vázány na zapojení jednotlivých měst do systému Panorama České televize

Jihlava - Každé město s památkami světového kulturního dědictví UNESCO dostane letos od Kraje Vysočina dotaci 260 tisíc korun.

Peníze budou účelově vázány na zapojení jednotlivých měst do systému Panorama České televize. Příspěvek schválili krajští radní, s konečnou platností o něm rozhodnou zastupitelé 8. listopadu.

Program Panorama nabízí pohledy panoramatických kamer z různých oblastí státu. "Města Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou by byla prezentována od 1. května do 31. října každý den ve vysílací době programu ČT2," řekl hejtmanův náměstek Vladimír Novotný (ČSSD). Prezentace se také objeví na několika internetových stránkách.

Kraj Vysočina má nejvíce památek UNESCO

Vysočina je krajem s největším počtem památek světového kulturního dědictví UNESCO. Na prestižním seznamu je historické jádro Telče, bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Tato skutečnost je marketingově využívána ve prospěch celého kraje, na druhé straně i jednotlivá města mají řadu povinností, které souvisejí s vyššími požadavky na ochranu a prezentaci těchto památek.

Kraj Vysočina přispívá městům na systémovou podporu památek UNESCO na svém území každoročně od roku 2003. Ze začátku dostávalo každé z měst jeden milion korun. Od roku 2009 se dotace kvůli výpadkům v daňových příjmech snížila.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy