Kaverny na D1 u Humpolce o víkendu nikdo neopravoval, tvrdí ředitelství silnic

ČTK ČTK
16. 12. 2018 15:25
Ředitelství se chystá převzít iniciativu na staveništi v pondělí. Na dálnici je v úseku od 90. do 104. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem kvůli rekonstrukci omezený provoz do dvou pruhů.
Nedělní fotka ze stavby na D1.
Nedělní fotka ze stavby na D1. | Foto: ČTK

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla se však na situace na místě nijak nezměnila.

"Kontrolní den byl v sobotu a k žádnému posunu po našem čtvrtečním příkazu nedošlo," uvedl Rýdl. Ředitelství se chystá převzít iniciativu na staveništi v pondělí. Na dálnici je v úseku od 90. do 104. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem kvůli rekonstrukci omezený provoz do dvou pruhů.

Sjízdnost hlavního dopravního tahu, spojující Prahu s Brnem, navíc v týdnu komplikovalo sněžení a tvořily se dlouhé kolony. Podle zástupců Kraje Vysočina stojí za kolapsem nepřipravenost úseku na zimní podmínky.

ŘSD dále uvedlo, že stát ukončí smlouvu se stavební firmou, pokud nepřeruší práce do 17. prosince. K tomuto datu stavbaři v listopadu dokončení letošních prací avizovali. "V pondělí dopoledne plánujeme tiskový briefing," dodal Rýdl.

Zakázku za 1,75 miliardy korun na rekonstrukci dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem provádí sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali a české stavební společnosti Geosan Group.

Podle vyjádření firmy Geosan stavba nabrala zpoždění mimo jiné kvůli pozdnímu předání dvou stavebních povolení a nepředvídatelným podmínkám při budování středové kanalizace.

Video: Řidiči kamionů kolaps na D1 nezavinili, řekl tajemník sdružení dopravců v DVTV

Počasí řidiče nezaskočilo, dálnice ale nebyla připravená, jinde v Evropě se s tím nesetkávají, tvrdí generální tajemník ČESMAD Bohemia Vojtěch Hromíř. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy