Radši po kolejích než po D1. Opravy ženou cestující do vlaků, dopravci hlásí rekordy

Eva Srpová Eva Srpová
11. 9. 2018 17:01
Mnoho lidí raději jede do Brna vlakem, než aby stáli v kolonách na dálniční tepně mezi Prahou a moravskou metropolí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Osobní železniční doprava mezi Prahou a Brnem trhá rekordy. Částečně na to má vliv to, že dopravci investují do modernizace vlaků a předhánějí se s nabídkou lepších služeb, vinu na tom má ale i aktuální stav nejdůležitější dálniční tepny v Česku.

Server zdopravy.cz poukazuje na velký nárůst cestujících. Lze ho vyčíst z údajů Ročenky zveřejněné ministerstvem dopravy. Počet cestujících ve vlacích mezi Prahou a Jihomoravským krajem stoupl na 1,077 milionu osob ve směru z Prahy, podobné číslo je z Brna. Meziroční nárůst je tak o 65, resp. 67 %, uvádí zmiňovaný server.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy