Hazard v Jihlavě končí, o licence přišly desítky terminálů

ČTK ČTK
12. 5. 2015 18:34
Rušena jsou povolení k provozování loterií. I tak jich teď ještě mohou podnikatelé v Jihlavě provozovat kolem 370.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Jihlava - V Jihlavě končí část hracích zařízení povolených ministerstvem financí. Vyhláška zakazující hazard na území města platí od 1. ledna, přesto mělo v Jihlavě zkraje roku stále povolení k provozu kolem 400 takových zařízení.

Jejich počet teď začíná klesat. Jihlavský magistrát dostal v poslední době už čtyři rozhodnutí, jimiž ministerstvo svá dřívější povolení ruší. Týkají se 36 zařízení, uvedl v tiskové zprávě mluvčí města Radek Tulis.

"Ministerstvo tak plní to, co deklarovalo začátkem roku, kdy předpokládalo, že v průběhu měsíce dubna začne rozesílat rozhodnutí o zrušení povolení k provozu technických zařízení," uvedl Jan Jaroš, vedoucí ekonomického odboru města.

Rušena jsou povolení k provozování loterií a jiných podobných her, například interaktivních videoloterijních terminálů a rulet. I tak jich teď ještě mohou podnikatelé v Jihlavě provozovat kolem 370. V roce 2011 bylo v Jihlavě povoleno ministerstvem financí 867 hracích zařízení, do loňska jejich počet klesl na 400.

Jihlava podle Tulise reguluje hazard už několik let. Nejprve se podařilo úplně vymítit starší typy, takzvané výherní hrací přístroje, které povoloval magistrát. Před několika lety jich ještě bylo kolem 500. Začaly ale přibývat videoloterijní terminály s povolením od ministerstva financí.

Vyhlášku zcela zakazující provozování hazardu na území Jihlavy s platností od letošního ledna schválilo jihlavské zastupitelstvo před třemi lety. Městu kvůli tomu klesnou příjmy. Minulý rok dostalo z hazardu 31 milionů korun. Za nelegální přístroje hrozí radnice pokutou od 50 000 do deseti milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy