Dálnice D1 zůstane u Humpolce přes noc uzavřená, může za to demolice nadjezdů

ČTK ČTK
12. 5. 2018 19:23
Osobní auta uzavřenou část objíždějí po vyznačených trasách mezi dálničními sjezdy Humpolec na 90. kilometru a Loket na 66. kilometru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Humpolec (Pelhřimovsko) - Dálnice D1 u Humpolce je od 19:00 v obou směrech uzavřená kvůli bourání dvou nadjezdů u Jiřic a Hněvkovic. O zahájení plánované uzavírky informovala mluvčí krajské policie Stanislava Miláčková.

Provoz na D1 by měl být podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obnoven do nedělních 09:00. Osobní auta uzavřenou část objíždějí po vyznačených trasách mezi dálničními sjezdy Humpolec na 90. kilometru a Loket na 66. kilometru. Objízdná trasa pro těžší vozidla vede až k Mirošovicím na 21. kilometru D1.

Ve směru na Brno je dálnice uzavřena mezi Loktem a Humpolcem. Směrem na Prahu uzavírka končí v Hořicích na 75. kilometru, ale objízdná trasa pro osobní auta vede až k exitu Loket.

Pro vozidla těžší 12 tun vede objízdná trasa obousměrně od Mirošovic po silnici I/3 přes Miličín k dálnici D3 na Táborsku a odtud po I/19 přes Pelhřimov do Humpolce.

Osobní auta objíždějí uzavřenou část D1 ve směru na Brno od exitu Loket po silnicích II. třídy přes Čechtice, Košetice, Křelovice a Želiv. Ve směru od Humpolce na Prahu pro ně objízdná trasa vede přes Jiřice, Koberovice a Hněvkovice.

Nadjezdy v úseku mezi Koberovicemi na 81. kilometru a Humpolcem zbourá firma Eurovia CS v souvislosti s postupnou rekonstrukcí D1. Nové nadjezdy by místo nich měly být postaveny do listopadu. Opravy tohoto úseku dálnice ŘSD teprve připravuje, první dva nadjezdy z celkových čtyř tam nechává přestavět v předstihu. Podle ředitelství nelze zbourat všechny nadjezdy najednou, protože by se lidé v regionu těžko dostávali přes dálnici. Zbývající dva nadjezdy budou opraveny v příštím roce.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Na dalších dělníci pracují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy