VV mají v Ústeckém kraji jednoho senátního kandidáta

ČTK ČTK
10. 5. 2012 11:32
Kandiduje Tomáš Jarolím. Původně avizovaní, včetně zpěváka Martina Maxy, odmítli
Tomáš Jarolím.
Tomáš Jarolím. | Foto: Ludvík Hradilek

Ústí nad Labem - Věci veřejné postaví v Ústeckém kraji jen jednoho senátního kandidáta. Na Litoměřicku bude kandidovat bývalý místopředseda strany Tomáš Jarolím.

Původně avizovaní kandidáti, zpěvák Martin Maxa na Chomutovsku a ředitel gymnázia Zdeněk Bergman na Teplicku, spolupráci se stranou nakonec odmítli.

"Žádné náhradníky pro žádný okres stanovovat nebudeme," řekla tajemnice VV Ústeckého kraje Tereza Povolná. Ivan Varga, který jako zpěvák vystupuje pod jménem Martin Maxa, si kandidaturu za VV rozmyslel už začátkem dubna, Bergman ji zvažoval až do 26. dubna.

Den poté Věci veřejné přestaly být vládní stranou a přešly v parlamentu do opozice. Vyústily tak dlouhodobé vnitřní spory, při nichž se od strany odštěpilo křídlo bývalé místopředsedkyně strany Karolíny Peake. Ta se nyní snaží založit stranu novou, která by nesla název LIDEM.

Jediným zbylým senátním kandidátem VV v Ústeckém kraji je Tomáš Jarolím. Ani ten ale nebyl s politikou strany vždy úplně spokojený. Začátkem dubna odešel z funkce místopředsedy strany poté, co neúspěšně vyzýval svou stranu k odchodu z vládní koalice. Jarolím bude podle tajemnice Povolné také lídrem krajské kandidátky VV.

V boji o senátní křeslo ve společném obvodu pro Litoměřicko a Slánsko se postaví současnému senátorovi za tento region, ministrovi obrany Alexandru Vondrovi (ODS), litoměřickému radnímu, lékaři Hassanu Mezianovi (ČSSD), bývalému poslanci a lékaři Vladimíru Říhovi (KDU-ČSL), Jitce Sachetové (KSČM) nebo právníkovi Ivanu Přikrylovi (Severočeši.cz). Další strany zatím své kandidáty v tomto obvodě nezveřejnily.

 

Právě se děje

Další zprávy