Policie našla tělo ženy, co spadla do soustavy kanálů

ČTK ČTK
8. 6. 2013 15:56
Žena chtěla zřejmě zachránit svého psa, který skočil do vody
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Vysoká Pec - Policie v sobotu nalezla tělo 35leté ženy, která ve středu spadla ve Vysoké Peci na Chomutovsku do Podkrušnohorského přivaděče. Informovala o tom severočeská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Žena chtěla zřejmě zachránit svého psa, který skočil do vody. Její tělo bylo nalezeno dnes u vpusti do Kyjické přehrady bez známek života.

Policie kvůli pětařicetileté ženě vyhlásila velkou pátrací akci. "Do pátrací akce se ve středu zapojil policejní vrtulník, potápěči, hasiči, strážníci městské policie a policejní hlídky. Bohužel, žena nalezena nebyla. Pátrání pokračovalo i ve čtvrtek, kdy prostor prohledávali potápěči a policisté na člunech," uvedla mluvčí. Hledání pokračovalo v okolí Kyjické přehrady, kde policisté tělo nalezli.

Přivaděč Ohře-Bílina je soustava kanálů, která podkrušnohorské povrchové doly chrání před povodněmi. V letních měsících pak zajišťuje dostatek vody pro průmysl v regionu. Dokončený byl v roce 1982. U Vysoké Pece se stavba stáčí na jih a dělí se do dvou ramen, jedno přivádí vodu do Bíliny, druhé do vodní nádrže Újezd.

 

Právě se děje

Další zprávy