reklama
 
 

Zastupitelku Prahy 10 Novákovou někdo napadl. Kvůli politice

Aktualizováno 26. 5. 2014 15:07
Politické motivy za útokem vidí kolegové ze zastupitelstva.

Praha - Zastupitelku Prahy 10 Hanu Novákovou (ČSSD) a její dceru minulý týden někdo fyzicky napadl. Její kolegové za útokem vidí politické motivy.

Policie případ vyšetřuje jako neuposlechnutí výzvy veřejného činitele. Podle policejní mluvčí Hany Jeřábkové se po příjezdu policie na místě činu vzájemně slovně a fyzicky napadali dva muži a jedna žena.

Nováková, koaliční zastupitelka a manželka místostarosty Vladimíra Nováka (ČSSD), byla podle zastupitele Antonína Weinerta (ČSSD) napadena, když se vracela domů.

"S velkou pravděpodobností za tím byl politický motiv," řekl Weinert. "Podle informací, které mám, to byl dost brutální útok," dodala předsedkyně pražského hnutí ANO a místostarostka Radmila Kleslová.

Útok odsoudili zástupci všech politických stran koalice i opozice. "Za 16 let se na Praze 10 nic podobného nestalo," poznamenal starosta Bohumil Zoufalík (Nezávislí).

Podle Jeřábkové se incident stal 16. května po 23:00. Policisté dostali na tísňovou linku informaci, že v ulici Nučická došlo ke rvačce. Když přijeli na místo, stále se slovně i fyzicky napadali dva muži a jedna žena. Policisté je vyzvali, aby přestali, uklidnit se jim je ale nepodařilo.

"Zajistili je proto pro neuposlechnutí výzvy veřejného činitele," řekla Jeřábková. Dodala, že případ pravděpodobně policie předá do správního řízení jako přestupek proti občanskému soužití.

Koalice proti občanským iniciativám

Část zastupitelů dala útok do souvislosti s napjatými vztahy mezi vládnoucí koalicí a občanskými sdruženími soustředěnými kolem Společně pro desítku, která jejich činnost opakovaně kritizují.

Již v minulosti si například Zoufalík stěžoval, že dostává do schránky anonymní dopisy. Sdružení naopak zástupce radnice obviňují z nehospodárného nakládání s majetkem, kritizují například plán na stavbu nové radnice za několik set milionů korun.

"Vyjádření koaličních zastupitelů k politováníhodnému incidentu paní Novákové s neznámým pachatelem považuji za cílený útok proti občanským iniciativám," řekla Ivana Mádrová z občanského sdružení Útulné Strašnice. Dodala, že zpolitizování tohoto incidentu "slouží k zastrašování občanů na jednání zastupitelstva".

autor: ČTK | 26. 5. 2014 14:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama