Praha blízké budoucnosti z pera Auto*Matu

Malostranské náměstí v novém kabátě podle Vize 25.
Malostranské náměstí dnes.
Také Olšanské náměstí by mohlo dostat nový kabát. Mělo by se na něm přitom mísit co nejvíce typů dopravy.
Olšanské náměstí dnes.
Ulice Dejvická podle Vize 25 s novou cyklostezkou a zelení.
Foto: Auto*Mat
Sandra Štefaniková Sandra Štefaniková
Aktualizováno 1. 6. 2014 18:30
Ulice pro lidi ne pro auta, tak by mohla Praha vypadat už za jedenáct let.

Až o osm procent méně aut než doposud, důmyslnější veřejná doprava včetně výstavby metra D a veřejný prostor pro lidi ne pro auta, tak by podle vize sdružení Auto*Mat mohlo hlavní město vypadat v roce 2025. Projekt počítá s nižšími investicemi do individuální automobilové dopravy a naopak podporou veřejné hromadné dopravy. V Praze roku 2025 by navíc měla mít kvalitnější veřejná prostranství, bezpečné a stavebně zklidněné místní ulice. Parkující auta by byla přesunuta mimo uliční prostor.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 58 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy