V popelnici našli zuboženou dvoumetrovou krajtu, majitel ji nejspíš vyhodil kvůli plísni

sw sw
2. 5. 2018 14:14
O život dvoumetrové krajty tmavé bojují v útulku městské policie pro opuštěná zvířata v Horních Měcholupech. Zuboženého hada-albína našli strážníci z Prahy 10 v kontejneru na nápojové kartony, kde ležel nehybně na dně mezi odpadky. Na místo zavolali odchytovou službu. "Krajta tmavá albín byla na první pohled ve velmi zuboženém stavu - plíseň po těle, nevysvlečené zbytky kůže. To patrně byl impuls pro jejího majitele se hada zbavit," informovala městská policie, která o případu informovala veterinární správu.
Odchytová služba vytahuje dvoumetrovou krajtu z popelnice.
Odchytová služba vytahuje dvoumetrovou krajtu z popelnice. | Foto: MP
Odchytová služba vytahuje dvoumetrovou krajtu z popelnice.
Odchytová služba vytahuje dvoumetrovou krajtu z popelnice. | Foto: MP
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy