U Balabenky v Praze 8 srazil vlak muže, utrpěl vážná zranění, vlaky nejezdí

ČTK ČTK
28. 9. 2021 13:41
Vlak v úterý krátce po poledni srazil u Balabenky v Praze 8 asi pětatřicetiletého muže. Záchranáři ho v umělém spánku převezli s velmi vážnými zraněními do nemocnice.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Kvůli události je nyní v místě omezená železniční doprava. Do 13:15 byl podle údajů na webu Českých drah provoz mezi stanicemi Praha-Vysočany a Praha Masarykovo nádraží zcela přerušen.

"Jednalo se o muže, zhruba 35 let, který utrpěl velmi vážná poranění. Mimo jiné úraz hlavy, břicha a velmi pravděpodobně i pánve," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

V umělém spánku a se zajištěnými dýchacími cestami ho pak záchranáři převezli do vinohradské nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli podvodům s kompenzačními bonusy podala finanční správa už 133 trestních oznámení

Finanční správa dosud podala 133 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení tzv. kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Podle správy tak bylo před neoprávněnou výplatou uchráněno zhruba 47 milionů korun. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Nyní správa oslovuje žadatele o kompenzační bonus, u kterých bylo na základě spolupráce s jinými resorty zjištěno, že souběžně čerpali kompenzační bonusy a podpory vyplácené jinými resorty, u nichž zákon souběh výslovně zakazuje. "Za období letošního roku bylo zjištěno možné pochybení jen u zhruba 2500 žadatelů, což v porovnání s jejich celkovým počtem nelze hodnotit jako cílené a plošné zneužívání zákona," uvedla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Během pandemie, která začala na jaře roku 2020, přijala správa zhruba 2,7 milionu žádostí, na jejichž základě vyplatila kompenzace za zhruba 44 miliard korun. Žádosti za poslední období tzv. kompenzačního bonusu, tedy za letošní květen, bylo možné podat do 2. srpna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Badosaová si po triumfu v Indian Wells poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Španělské tenistce Paule Badosaové vynesl nedávný triumf v Indian Wells premiérovou účast na Turnaji mistryň. Na finále sezony WTA Tour se třiadvacetiletá rodačka z New Yorku kvalifikovala jako osmá hráčka, nicméně ve hře je ještě jedno místo, neboť světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová oznámila, že se turnaje v mexické Guadalajaře nezúčastní.

Další zprávy