reklama
 
 

Při požáru v bytovém domě v Praze bylo zraněno 15 lidí

Aktualizováno 4. 6. 2019 22:07
Při požáru v bytovém domě v pražských Holešovicích bylo dnes večer zraněno 15 lidí, včetně čtyř dětí a tří hasičů. Většinou se nadýchali kouře, případně utrpěli lehké popáleniny. Všichni zranění byli postupně rozvezeni do pražských nemocnic, ale stav žádného z nich nebyl kritický. ČTK to řekly mluvčí hasičů Kateřina Suchánská a mluvčí zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Příčina požáru zatím není známa. Podle Suchánské zaznamenali hasiči během zásahu několik výbuchů, které zřejmě způsobila pyrotechnika.

K požáru domu v ulici U Smaltovny hasiči vyjeli kolem 19:30. Z domu bylo poté evakuováno asi 45 lidí. Po 20:00 hasiči požár dostali pod kontrolu, a následně ještě zůstávali na místě a oheň dohašovali. Podle mluvčí hasičů ještě prozkoumá místo požáru pyrotechnik.

Kvůli požáru byl vyhlášen nejnižší stupeň traumatologického plánu, první ze tří. Traumatologický plán se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Po 21:00 byl již traumatologický plán ukončen.

autor: ČTK | 4. 6. 2019 20:34

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama