Při požáru v bytovém domě v Praze bylo zraněno 15 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2019 22:07
Při požáru v bytovém domě v pražských Holešovicích bylo dnes večer zraněno 15 lidí, včetně čtyř dětí a tří hasičů. Většinou se nadýchali kouře, případně utrpěli lehké popáleniny. Všichni zranění byli postupně rozvezeni do pražských nemocnic, ale stav žádného z nich nebyl kritický. ČTK to řekly mluvčí hasičů Kateřina Suchánská a mluvčí zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Příčina požáru zatím není známa. Podle Suchánské zaznamenali hasiči během zásahu několik výbuchů, které zřejmě způsobila pyrotechnika.

K požáru domu v ulici U Smaltovny hasiči vyjeli kolem 19:30. Z domu bylo poté evakuováno asi 45 lidí. Po 20:00 hasiči požár dostali pod kontrolu, a následně ještě zůstávali na místě a oheň dohašovali. Podle mluvčí hasičů ještě prozkoumá místo požáru pyrotechnik.

Kvůli požáru byl vyhlášen nejnižší stupeň traumatologického plánu, první ze tří. Traumatologický plán se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Po 21:00 byl již traumatologický plán ukončen.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy