reklama
 
 

Desítky hasičů bojují s požárem paneláku v České Třebové, jsou vyčerpaní

3. 6. 2019 20:15
Hasiči bojovali s požárem paneláku v České Třebové. | Video: Česká televize |  01:11
Celé odpoledne hasiči bojují s rozsáhlým požárem lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Požár, který vypukl po poledni, stále nemají pod kontrolou, na místě zůstanou přes noc. Hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře domu, starostka jim zajistila náhradní ubytování. Nikdo nebyl zraněn, sdělila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Hasiči budou na místě určitě celou noc, musejí lepenku postupně strhávat. Jsou totálně vyčerpaní," uvedla Horáková. Hasiči celý den zasahují v obrovském horku, navíc se musí s hadicemi dostávat pěšky do sedmého patra a poté na střechu.

Kvůli rozsahu požáru se na místě vystřídalo už 15 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů ze dvou okresů. V 19:00 se jich na zásahu podílelo zhruba 80. Musejí se po několika desítkách minut střídat.

Škoda zatím dosáhla 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla Horáková.

Hasiči stále odhalují další ohniska požáru. Kouř pronikl až na chodby, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k jejímu odvětrání.

"Škoda se již nyní vyšplhala na jeden a půl milionu Kč a určitě bude ještě stoupat, až se vyšetřovatelé dostanou do poškozených bytů v horním patře," uvedli odpoledne krajští hasiči na Twitteru. Podle Horákové budou asi poškozeny byty v nejvyšším podlaží, kromě žáru také vodou, jež protekla stropy.

autor: ČTK | 3. 6. 2019 20:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama