Desítky hasičů bojují s požárem paneláku v České Třebové, jsou vyčerpaní

ČTK ČTK
3. 6. 2019 20:15
Celé odpoledne hasiči bojují s rozsáhlým požárem lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Požár, který vypukl po poledni, stále nemají pod kontrolou, na místě zůstanou přes noc. Hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře domu, starostka jim zajistila náhradní ubytování. Nikdo nebyl zraněn, sdělila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.
Hasiči bojovali s požárem paneláku v České Třebové. | Video: Česká televize

"Hasiči budou na místě určitě celou noc, musejí lepenku postupně strhávat. Jsou totálně vyčerpaní," uvedla Horáková. Hasiči celý den zasahují v obrovském horku, navíc se musí s hadicemi dostávat pěšky do sedmého patra a poté na střechu.

Kvůli rozsahu požáru se na místě vystřídalo už 15 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů ze dvou okresů. V 19:00 se jich na zásahu podílelo zhruba 80. Musejí se po několika desítkách minut střídat.

Škoda zatím dosáhla 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla Horáková.

Hasiči stále odhalují další ohniska požáru. Kouř pronikl až na chodby, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k jejímu odvětrání.

"Škoda se již nyní vyšplhala na jeden a půl milionu Kč a určitě bude ještě stoupat, až se vyšetřovatelé dostanou do poškozených bytů v horním patře," uvedli odpoledne krajští hasiči na Twitteru. Podle Horákové budou asi poškozeny byty v nejvyšším podlaží, kromě žáru také vodou, jež protekla stropy.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy