Desítky hasičů bojují s požárem paneláku v České Třebové, jsou vyčerpaní

ČTK ČTK
3. 6. 2019 20:15
Celé odpoledne hasiči bojují s rozsáhlým požárem lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Požár, který vypukl po poledni, stále nemají pod kontrolou, na místě zůstanou přes noc. Hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře domu, starostka jim zajistila náhradní ubytování. Nikdo nebyl zraněn, sdělila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.
Hasiči bojovali s požárem paneláku v České Třebové. | Video: Česká televize

"Hasiči budou na místě určitě celou noc, musejí lepenku postupně strhávat. Jsou totálně vyčerpaní," uvedla Horáková. Hasiči celý den zasahují v obrovském horku, navíc se musí s hadicemi dostávat pěšky do sedmého patra a poté na střechu.

Kvůli rozsahu požáru se na místě vystřídalo už 15 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů ze dvou okresů. V 19:00 se jich na zásahu podílelo zhruba 80. Musejí se po několika desítkách minut střídat.

Škoda zatím dosáhla 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla Horáková.

Hasiči stále odhalují další ohniska požáru. Kouř pronikl až na chodby, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k jejímu odvětrání.

"Škoda se již nyní vyšplhala na jeden a půl milionu Kč a určitě bude ještě stoupat, až se vyšetřovatelé dostanou do poškozených bytů v horním patře," uvedli odpoledne krajští hasiči na Twitteru. Podle Horákové budou asi poškozeny byty v nejvyšším podlaží, kromě žáru také vodou, jež protekla stropy.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy