Přes pražské Václavské náměstí nepojedou deset dní tramvaje, trať se musí opravit

ČTK ČTK
26. 10. 2023 11:01
Přes pražské Václavské náměstí nepojedou deset dní tramvaje, trať se musí opravit

Přes Václavské náměstí v Praze nepojedou od pondělí tramvaje, kvůli opravě trati bude víc než týden přerušený provoz mezi zastávkami Jindřišská a Lazarská. Výluka potrvá do středy 8. listopadu a dotkne se šesti denních a šesti nočních tramvajových linek. Informovala o tom mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková.

Výluka začne v pondělí 30. října kolem 04:30. "Jedná se o havarijní opravu, v rámci které musíme vyměnit oblouky v Jindřišské ulici u Jeruzalémské ulice a v oblasti křižovatky Lazarské a Vodičkovy ulice, které pochází z roku 2014," uvedl Miroslav Penc z DPP.

Náhradní autobusy vzhledem k lokalitě podnik nezavede, cestujícím doporučuje jako náhradu využít metro. Denní tramvajové linky 3, 5, 6, 9, 14 a 24 budou jezdit po změněných trasách stejně jako noční s čísly 91, 92, 94, 95, 96 a 98. Dopravce zřídí na dobu výluky zastávky Dlážděná v Dlážděné ulici u křižovatky se Senovážným náměstím a Lazarská ve Spálené ulici v zastávkách tramvají.

Od pátku čeká cestující v pražské MHD také výluka v Holešovicích, kde kvůli opravě trati nepojedou tramvaje mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Výluka začne od půlnoci 27. října a potrvá do půlnoci 5. prosince. Tramvaje se tak na svou původní trasu vrátí od 6. prosince. Výluka se dotkne denních tramvají číslo 6, 12, 14 a 17 a nočních linek 93 a 94.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy