Praha se nevzdá policistů na koních, sníží ale náklady

ČTK ČTK
27. 12. 2013 10:39
Pražská městská policie chce v roce 2014 ušetřit až 25 procent na platech
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražská městská policie se nevzdá jízdních hlídek na koních. Sníží ale náklady na provoz.

Městská policie v minulosti čelila kritice kvůli nákladům třeba za komerční nájmy boxů pro koně, za krmení a výcvik. Diskutovalo se dokonce o možném zániku jízdních oddílů.

Počet jízdních hlídek se sníží ze stávajících pěti na tři. Počet 24 koní, které má městská policie k dispozici, se ale nezmění. Neklesne ani počet strážníků, kterých je nyní 30.

Ubude ale míst vedoucích pracovníků. Cílem podle ředitele je, aby městská policie neplatila za komerční nájmy, jízdní policie má proto v budoucnu sídlit ve vlastních prostorách.

"Za nájmy a výcvik koní byly v minulosti vynakládány vysoké částky," tvrdí ředitel strážníků Eduard Šuster. Jde o sumu 5,83 milionu korun ročně bez výdajů za mzdy. Z této částky už v příštím roce policie ušetří zhruba 25 procent.

"Jsou lokality, kde je nasazení hlídek na koni přínosné. Navíc jej veřejnost velice kvituje," řekl ředitel.

Jde především o aglomerace s velkými parky, chatové oblasti a osady, rozsáhlá nezastavěná území, ale třeba i místa, jako je Modřanská rokle nebo Šárka.

"Jízdní oddíly navíc slouží i k prezentaci práce městské policie," doplnil. Účastní se různých jezdeckých soutěží, ale i akcí, na nichž strážníci přibližují svou práci veřejnosti.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy