Praha chybovala v tendru na protipovodňová opatření

ČTK ČTK
10. 1. 2014 11:24
ÚOHS zrušil výběr vítěze, město musí firmy posoudit znovu.
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Pražská radnice chybovala v tendru na budování protipovodňových opatření za více než 200 milionů korun.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze. Praha musí nabídky firem posoudit znovu. Rozhodnutí je pravomocné, radnice se proti němu neodvolala.

Praha vybrala nabídku společnosti Dálniční stavby Praha, a.s. Její nabídka ale podle antimonopolního úřadu obsahovala zjevně nepřiměřenou hodnotu jednoho z dílčích hodnotících kritérií. Praha proto měla firmu vyzvat k vysvětlení její nabídky, to ale neudělala.

"Vzhledem k tomu, že zadavatel pochybil při posuzování a hodnocení nabídek, není nutné rušit celé zadávací řízení," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová. Město nabídky firem musí posoudit znovu.

Zakázka se týká části řeky v Karlíně a Libni. Součástí tendru je zvýšení průtočnosti Vltavy, demolice objektů bývalého stavebního dvora, odstranění zpevněných ploch. Součástí projektu je také poldr s oddychovou zónou.

Pražská radnice zakázku vypsala koncem roku 2012. Za chyby musí zaplatit náklady řízení u ÚOHS ve výši 30 000 korun.

Praha chystá v prevenci proti povodním více tendrů. Nechá například upravit koryto Rokytky v Nedvězí. Rozšířeno má být tak, aby zadrželo víc vody.

Přestavba vyjde na více než 20 milionů korun. Firmu, která práce provede, bude město hledat ve výběrovém řízení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy