Foto: Podívejte se, jak požár poškodil rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích

Foto: Radek Vondra, starosta Prahy 14
20. 11. 2019 8:39
Prohlédněte si snímky poničené Doubravky a také archivní fotografie, na kterých je krátce po otevření loni v červnu. Podle starosty Prahy 14 Radka Vondry shořela kůlna na nářadí ukrytá v noze rozhledny a část výztuží nohy. Starosta dorazil ve středu ráno na místo se statikem, který má posoudit, co bude s rozhlednou dál.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy