Otřesný nález v Praze: U popelnice se válely lebky

Domácí Domácí
5. 9. 2013 12:29
Zaprášená dřevěná bedna slrývala patnáct lidských lebek
Lebky po zevidování policií.
Lebky po zevidování policií. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ředitel základní školy našel ve čtvrtek ráno cestou do práce v pražské Londýnské ulici u poplenic zaprášenou dřevěnou bednu. Skrývala 15 kusů lidských lebek.

O otřesném nálezu ihned informoval policii. Jedná se již o druhý podobný případ za poslední dva dny.

K místu vyjeli policisté včetně kriminalistů z výjezdové skupiny. Detektivové nález důkladně ohledali, zadokumentovali a zjistili, že zastaralá a silně zaprášená bedna obsahuje 15 kusů lidských lebek s evidenčními čísly.

"Kriminalisté se tak domnívají, že by se s největší pravděpodobností mohlo jednat o pozůstalost nebo sbírku prozatím neznámého majitele. Policisté nález po ohledání zajistili a následně ho odešlou ke znaleckému zkoumání," sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Místo nálezu v pražské Londýnské ulici.
Místo nálezu v pražské Londýnské ulici. | Foto: Aktuálně.cz

Začalo to kusem lebky v koši

Policisté budou zjišťovat, zda středeční a čtvrteční případ spolu souvisí. Kriminalisté osloví ke spolupráci i pracovníky archeologického ústavu.

Ve středu krátce před osmnáctou hodinou totiž kolegové vyjížděli do Jindřišské ulice, kde v parku v odpadkovém koši nalezl muž bez domova část lidské lebky. I ona byla opatřena evidenčním číslem.

"Odborníci zjistí, z jaké sbírky lebka pochází, zda byla odcizena a jak se vůbec mohla do odpadkového koše dostat," uvedla policie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy