Otřesný nález v Praze: U popelnice se válely lebky

Domácí Domácí
5. 9. 2013 12:29
Zaprášená dřevěná bedna slrývala patnáct lidských lebek
Lebky po zevidování policií.
Lebky po zevidování policií. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ředitel základní školy našel ve čtvrtek ráno cestou do práce v pražské Londýnské ulici u poplenic zaprášenou dřevěnou bednu. Skrývala 15 kusů lidských lebek.

O otřesném nálezu ihned informoval policii. Jedná se již o druhý podobný případ za poslední dva dny.

K místu vyjeli policisté včetně kriminalistů z výjezdové skupiny. Detektivové nález důkladně ohledali, zadokumentovali a zjistili, že zastaralá a silně zaprášená bedna obsahuje 15 kusů lidských lebek s evidenčními čísly.

"Kriminalisté se tak domnívají, že by se s největší pravděpodobností mohlo jednat o pozůstalost nebo sbírku prozatím neznámého majitele. Policisté nález po ohledání zajistili a následně ho odešlou ke znaleckému zkoumání," sdělila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Místo nálezu v pražské Londýnské ulici.
Místo nálezu v pražské Londýnské ulici. | Foto: Aktuálně.cz

Začalo to kusem lebky v koši

Policisté budou zjišťovat, zda středeční a čtvrteční případ spolu souvisí. Kriminalisté osloví ke spolupráci i pracovníky archeologického ústavu.

Ve středu krátce před osmnáctou hodinou totiž kolegové vyjížděli do Jindřišské ulice, kde v parku v odpadkovém koši nalezl muž bez domova část lidské lebky. I ona byla opatřena evidenčním číslem.

"Odborníci zjistí, z jaké sbírky lebka pochází, zda byla odcizena a jak se vůbec mohla do odpadkového koše dostat," uvedla policie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320 000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy