Na Matějské pouti se utrhl vozík, 2 ženy v nemocnici

ČTK ČTK
15. 3. 2012 19:41
Podle provozovatele pouti Václava Kočky šlo nejspíš o technickou závadu
Matějská pouť
Matějská pouť | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Na Matějské pouti v Praze se ve čtvrtek odpoledne utrhl vozík jedné z atrakcí. Záchranáři z místa odvezli dvě zraněné ženy. Jejich stav není vážný. Obě ale skončily v nemocnici, řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Neštěstí se stalo kolem 16:30. "Jedna z žen utrpěla středně těžká, druhá lehká zranění," uvedla mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Okolnosti zjišťuje policie. "Prověřujeme, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo o nedbalost v jednání některé osoby," sdělil Daněk.

Provozovatel poutě Václav Kočka řekl serveru iDnes.cz, že byla poškozena konzole, která drží vozík. "Konzole se provalila, takže se ten vozík svezl na stranu," popsal nehodu. "Jde nejspíš o nějakou technickou závadu. Experti to nyní na místě zkoumají," doplnil.

Podle Kočky bude atrakce mimo provoz, dokud se nezjistí příčiny neštěstí. "Atrakce měla technickou zkoušku a její provozovatel je samozřejmě pojištěný," sdělil serveru.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Podle odborů málo, podle firem příliš. Minimální mzda od ledna vzroste na 14 600 korun

Minimální mzda se od ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun, vláda v pondělí schválila příslušné nařízení. Koaliční hnutí ANO a ČSSD se na částce dohodly před dvěma týdny poté, co shodu nenašli zaměstnavatelé a odbory, výsledek tehdy zástupci vlády označili za dobrý kompromis. Odbory zvýšení částky uvítaly, mělo podle nich být ale výraznější. Podle zaměstnavatelů růst o devět procent neodpovídá realitě a pro firmy by mohl být nebezpečný.

Další zprávy