Kliniku ocenila Nadace Charty 77, cenu jí předala za překročení ideologie i tržního světa

ČTK ČTK
26. 5. 2016 19:16
Dvacítka zástupců sociálního centra Klinika ve čtvrtek převzala Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost pro rok 2016, kterou centru udělila Nadace Charty 77. Nezávislá porota ocenila jejich dobrovolné aktivity, které podle ní překračují hranice jakékoli ideologie i tržního světa a stávají se obecně lidskými. Praha podle poroty potřebuje místo, kde se lidé všech osudů i názorů mohou setkat jako občané, a ne jako spotřebitelé. V projevu představitelé Kliniky zdůraznili své zaměření na squatting a anarchismus. Finanční odměnu se rozhodli věnovat organizaci Anarchist Black Cross (Anarchistický černý kříž), která podporuje vězně z anarchistického hnutí.
Klinika.
Klinika. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy