Kliniku ocenila Nadace Charty 77, cenu jí předala za překročení ideologie i tržního světa

ČTK ČTK
26. 5. 2016 19:16
Dvacítka zástupců sociálního centra Klinika ve čtvrtek převzala Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost pro rok 2016, kterou centru udělila Nadace Charty 77. Nezávislá porota ocenila jejich dobrovolné aktivity, které podle ní překračují hranice jakékoli ideologie i tržního světa a stávají se obecně lidskými. Praha podle poroty potřebuje místo, kde se lidé všech osudů i názorů mohou setkat jako občané, a ne jako spotřebitelé. V projevu představitelé Kliniky zdůraznili své zaměření na squatting a anarchismus. Finanční odměnu se rozhodli věnovat organizaci Anarchist Black Cross (Anarchistický černý kříž), která podporuje vězně z anarchistického hnutí.
Klinika.
Klinika. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 19 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy