Herec Hugo Haas bude mít na Barrandově svou ulici

ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
5. 12. 2013 13:17
Pražští radní schválili dvacet nově pojmenovaných ulic po celé Praze.
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Od ledna bude mít Praha dvacet nově pojmenovaných ulic. Návrh schválili radní na úterním zasedání. Patnáct jmen je zcela nových, zbylých pět se prodlužuje nebo částečně posouvá.

"Některé názvy ulic vycházejí z názvu českých obcí, jiné jsou inspirovány známými osobnostmi. V některých případech se nejedná o pojmenování nové, ale stávající se přenáší na navazující část ulice, která vznikla například pokračováním výstavby rodinných domů v dané lokalitě," upřesnil radní Lukáš Manhart.

Například na Praze 5 vznikne ulice Hugo Haase, v městské části Štěrboholy zase Diblíkova, která odkazuje na designéra dopravních prostředků Otakara Diblíka. 

V Ruzyni bude nově ulice Konopáskova, podle hokejisty Stanislava Konopáska. V Suchdole zase bude ulice U Hrocha, která je pojmenována podle místní drogerie.

Další ulice ponesou název různých obcí. V Písnici vznikne ulice Rohanovská, Křesanovská, Úbislavská, Chvalšovická, Miřetická, Kváskovická a Předenická, ve Vinoři Pravská a Pelechovská.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy