Herec Hugo Haas bude mít na Barrandově svou ulici

ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
5. 12. 2013 13:17
Pražští radní schválili dvacet nově pojmenovaných ulic po celé Praze.
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Od ledna bude mít Praha dvacet nově pojmenovaných ulic. Návrh schválili radní na úterním zasedání. Patnáct jmen je zcela nových, zbylých pět se prodlužuje nebo částečně posouvá.

"Některé názvy ulic vycházejí z názvu českých obcí, jiné jsou inspirovány známými osobnostmi. V některých případech se nejedná o pojmenování nové, ale stávající se přenáší na navazující část ulice, která vznikla například pokračováním výstavby rodinných domů v dané lokalitě," upřesnil radní Lukáš Manhart.

Například na Praze 5 vznikne ulice Hugo Haase, v městské části Štěrboholy zase Diblíkova, která odkazuje na designéra dopravních prostředků Otakara Diblíka. 

V Ruzyni bude nově ulice Konopáskova, podle hokejisty Stanislava Konopáska. V Suchdole zase bude ulice U Hrocha, která je pojmenována podle místní drogerie.

Další ulice ponesou název různých obcí. V Písnici vznikne ulice Rohanovská, Křesanovská, Úbislavská, Chvalšovická, Miřetická, Kváskovická a Předenická, ve Vinoři Pravská a Pelechovská.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy