Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva

Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva
Na podiu byla připravena krabice s napisem "Bátoro fuj!".

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Transparenty měla i většina z přítomných.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Jako první se slova ujal Ondřej Liška ze Strany zelených. ,,Přišli jsme proto, že sdílíme společnou obavu. Jsme tu proto, že tu nechceme někoho, kdo otevřeně podporuje fašismus. Jsme tu proto, že se nám nelíbí, aby si prezident zval na Hrad představitele krajní pravice a nechal si od něj přát k narozeninám," zahájil svůj projev.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Liška čte dopis od šéfa asociace politických vězňů Oldřicha Stránského. "V zemi Beneše a Masaryka si nelze představit někoho, kdo otevřeně podporuje antisemitismus". Vězni žádají Nečase o odvolání.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Foto: Tereza Krobová
Tereza Krobová Tereza Krobová
1. 9. 2011 10:26

Praha - První školní den se u ministerstva školství sešlo několik stovek odpůrců Ladislava Bátory, kteří demonstrovali za jeho odvolání z instituce. Akci svolal exministr školství a předseda Strany zelených Ondřej Liška. O dvě hodiny později začala demonstrace pořádaná sympatizanty Ladislava Bátory, jde především o členy a signatáře petice akce D.O.S.T., jejímž je Bátora předsedou. Sám Bátora se na žádné z demonstrací neobjevil.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy