Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva

Foto: Tereza Krobová
Tereza Krobová Tereza Krobová
1. 9. 2011 10:26

Praha - První školní den se u ministerstva školství sešlo několik stovek odpůrců Ladislava Bátory, kteří demonstrovali za jeho odvolání z instituce. Akci svolal exministr školství a předseda Strany zelených Ondřej Liška. O dvě hodiny později začala demonstrace pořádaná sympatizanty Ladislava Bátory, jde především o členy a signatáře petice akce D.O.S.T., jejímž je Bátora předsedou. Sám Bátora se na žádné z demonstrací neobjevil.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy