Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva

Demonstrace pro a proti odvolání Bátory z ministerstva
Na podiu byla připravena krabice s napisem "Bátoro fuj!".

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Transparenty měla i většina z přítomných.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Jako první se slova ujal Ondřej Liška ze Strany zelených. ,,Přišli jsme proto, že sdílíme společnou obavu. Jsme tu proto, že tu nechceme někoho, kdo otevřeně podporuje fašismus. Jsme tu proto, že se nám nelíbí, aby si prezident zval na Hrad představitele krajní pravice a nechal si od něj přát k narozeninám," zahájil svůj projev.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Liška čte dopis od šéfa asociace politických vězňů Oldřicha Stránského. "V zemi Beneše a Masaryka si nelze představit někoho, kdo otevřeně podporuje antisemitismus". Vězni žádají Nečase o odvolání.

 Snímek byl pořízen mobilním přístrojem Nokia N86 8MP .
Foto: Tereza Krobová
Tereza Krobová Tereza Krobová
1. 9. 2011 10:26

Praha - První školní den se u ministerstva školství sešlo několik stovek odpůrců Ladislava Bátory, kteří demonstrovali za jeho odvolání z instituce. Akci svolal exministr školství a předseda Strany zelených Ondřej Liška. O dvě hodiny později začala demonstrace pořádaná sympatizanty Ladislava Bátory, jde především o členy a signatáře petice akce D.O.S.T., jejímž je Bátora předsedou. Sám Bátora se na žádné z demonstrací neobjevil.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy