Foto: Cyklistů v Praze nepřibývá. Jezdit v metropoli na kole chce hodně kuráže

Foto: Cyklistů v Praze nepřibývá. Jezdit v metropoli na kole chce hodně kuráže
Jezdit na kole je zdravé a rychlé.
Dají se na něm dopravovat náklady.
Ani hrbit se cyklista nemusí.
Na vzdálenosti do pěti kilometrů je to dokonce nejrychlejší doprava v Praze vůbec.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 5. 2016 11:01
Do vzdálenosti pěti kilometrů je cyklistika nejrychlejší dopravou v Praze. Nesmrdí, zabírá málo místa a prospívá zdraví. Přesto to cyklisté nemají lehké.

Ne kopce, jak tvrdí pražští politici, ale nedostatek sebevědomí pražských cyklistů brání rozvoji rychlé, levné a ohleduplné dopravy po hlavním městě. "Jezděte na kole po magistrále. Jezděte na kole po Husitské, Slavíkové, Bělehradské, Jiráskově mostě. Jezděte legálně, ale nebojte se zajistit si v silném provozu své místo a bezpečí. Jinak budete mít v Praze ještě dalších sto let jen cyklostezky v lesoparcích a cyklopruhy vlevo od parkování, které neskončí blíž než sto metrů před každou křižovatkou," píše ve svém blogu Vratislav Filler. Takto teoreticky vybaveni si prohlédněte fotogalerii přímo z pražských ulic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy